Biz Özel Bir Aileyiz!

KÖLMED’liler şimdi KoçAilem’de!

Image

*KoçAilem üyesi olabilmek için öncelikle KÖLMED üyesi olduğunuzdan ve aidat borcunuz olmadığından emin olunuz.

*KÖLMED üyesi olmak ya da aidat borcunuzu kontrol etmek için kocozel.com adresinden giriş yapabilirsiniz.

*Yeni üye olacaksanız kocozel.com adresine giderek “üye kayıt” butonunu tıklayarak işlemlerinizi başlatabilir, tek seferlik giriş ücreti ve yıllık aidatınızı ödeyebilirsiniz.

*KÖLMED üyesi iseniz kocozel.com adresi üzerinden “üye girişi” butonunu tıklayarak sistem içindeki bilgilerinizi güncelleyebilir, aidat borcunuzu kontrol edebilir ve ödemelerinizi tamamlayabilirsiniz.

*Bu işlemleri tamamladıktan sonra kocailem.com adresi ya da KoçAilem telefon uygulaması üzerinden “üye ol” butonunu tıklayarak formu doldurabilirsiniz. Giriş yaparken “üyelik tipi” bölümünde “mezun” girişi yaparak, karşınıza gelecek olan alternatiflerden “Koç Özel Lisesi Mezunlar Derneği” ni seçtikten sonra gerekli bilgileri tamamlayabilirsiniz.

*Bilgi girişini tamamlandıktan sonra başvuru formunuz KÖLMED yönetici paneline düşecektir. Üye olduğunuz ve aidat borcunuzun olmadığı teyit edildikten sonra KoçAilem üyeliğiniz onaylanacaktır. Dernek üyesi değilseniz veya aidat borcunuz varsa size ayrıca bilgilendirme yapılacaktır. Bu durumda 2 hafta içinde üyelik işlemlerinizi ve/veya aidat ödemelerinizi tamamlayana kadar formunuz sistemde bekleyecektir. Bu süre içinde işlemler tamamlandığında KoçAilem üyeliğiniz onaylanacaktır. Bu işlemleri daha sonra gerçekleştirmek isterseniz KoçAilem başvuru formunu tekrar doldurabilirsiniz.

*Eğer mevcut KoçAilem üyeliğiniz varsa üyeliğinizin KÖLMED üzerinden devam etmesini sağlamak için aidat kontrollerinizi yaptıktan sonra KoçAilem Çağrı Merkezini (444 0 447) arayabilirsiniz. Talebiniz üzerinde KoçAilem yetkilileri KÖLMED ile kontrolleri tamamladıktan sonra üyeliğinizi yeniden aktive edecektir.

*Bu işlemleri tamamladıktan sonra KoçAilem üyelik durumunuzu KoçAilem uygulaması üzerinden kolaylıkla takip edebilirsiniz.

*Banka ya da kredi kartı temini için Yapı Kredi Bankası tarafından aranacaksınız. Ancak yoğunluk nedeni ile banka 2 iş günü içinde sizi aramazsa KoçAilem Çağrı Merkezi (0 850 222 04 47) ya da Yapı Kredi Çağrı Merkezi (444 0 444 / 0850 222 0 444) ile iletişime geçerek işleminizi tamamlayabilirsiniz. (KVKK nedeniyle banka ile ilgili işlemlerde KÖLMED, üye ve banka arasında iletişim kurulmasına aracılık edemediği için kart başvuru durumunun takibini yapamamaktadır. Üye söz konusu aşamayı banka ile bizzat takip etmelidir.)

Önemli Not:
*2022 yılı KoçAilem yıllık üyelik dernek üyeleri için ilk yıl hediyesi olarak tamamen KÖLMED tarafından karşılanacaktır.
*2023 KoçAilem üyelik uygulaması KoçAilem tarafından belirlenecektir.
 

Sıkça Sorulan Sorular

KÖLMED üyesi oldum, KoçAilem’li olabilmek için şimdi ne yapmalıyım?
KoçAilem Mobil uygulaması veya kocailem.com üzerinden üyelik başvurusu yapabilirsin. Üyeliğin KoçAilem ve KÖLMED tarafından gerekli kontroller yapıldıktan sonra yürürlüğe alınacaktır.

Zaten KÖLMED üyesiyim, KoçAilem’li olabilmek için ne yapmalıyım?
Aidat borcun olup olmadığını kocozel.com üzerinden kontrol edip, borcun varsa ödemeni yapabilirsin. KoçAilem Mobil uygulaması veya kocailem.com üzerinden üyelik başvurusu yapabilirsin. Üyeliğin KoçAilem ve KÖLMED tarafından gerekli kontroller yapıldıktan sonra yürürlüğe alınacaktır.

Kölmed aidat borcum olsa dahi KoçAilem üyesi olabilecek miyim?
Üyeliğinin devamı için KÖLMED aidat borcunun bulunmaması gerekmektedir.

Aidat borçlarımı zamanında ödemezsem KoçAilem üyeliğinden çıkarılır mıyım? Bu durumda kredi kartım (eğer varsa) iptal olur mu?
KÖLMED aidat borçlarını ödemediğiniz zaman KoçAilem üyeliğin sona erer. Aidat borçları ödendiği zaman yeniden KoçAilem başvurusu yapılabilir. KÖLMED ve KoçAilem ile kontrol sağlanarak KoçAilem üyeliği tekrar başlatılabilir.

İstediğim zaman üyelikten çıkabilecek miyim? Veya İstediğim zaman üye olabilir miyim?
İstediğin zaman üyelikten çıkabilirsin .KÖLMED üyeliğin sürdüğü ve aidat borcun olmadığı sürece istediğin zaman üye olabilirsin. Ancak üyelikten çıkman durumunda KoçAilem kartların kapatılacak ve KoçAilem ayrıcalıklarından faydalanamayacaksın.

KoçAilem’de ne gibi ayrıcalıklara sahip olduğumu nereden görüntüleyebilirim?
KoçAilem Mobil’I indirerek veya kocailem.com adresinden üye bilgilerin ile giriş yaptıktan sonra KoçAilem dünyasını daha yakından tanıyabilir ve sahip olduğun tüm ayrıcalıkları görüntüleyebilirsin.

KoçAilem’de ne gibi ayrıcalıklara sahip olduğumu nereden görüntüleyebilirim?
KoçAilem Mobil’I indirerek veya kocailem.com adresinden üye bilgilerin ile giriş yaptıktan sonra KoçAilem dünyasını daha yakından tanıyabilir ve sahip olduğun tüm ayrıcalıkları görüntüleyebilirsin.

Avantajlardan faydalanmak için KoçAilem üyesi olmam yeterli mi? Kredi Kartı edinmem şart mı? Kredi Kartı dışında avantajlardan nasıl faydalanabilirim?
KoçAilem Kart ya da KoçAilem TLcard’ının olması durumunda tüm ayrıcalıklardan kolaylıkla faydalanabilirsin. Üstelik KoçAilem Kart için hesap işletim ücreti veya kart aidatı da ödemezsin. KoçAilem kartının henüz olmadığı durumda ise KoçAilem Mobil veya kocailem.com’u ziyaret ederek faydalanmak istediğin kampanyanın sayfasındaki “Nasıl Kullanılır?” bölümünü inceleyerek ne yapman gerektiğini öğrenebilirsin.

YapıKredi dışında bir banka üzerinden Kredi kartı tanımlanabiliyor mu?
Hayır, KoçAilem Kart sadece YapıKredi bankasından tanımlanabilir.

Yapı Kredi’de hesabımın olması şart mı?
KoçAilem TLcard kullanılacaksa evet. Diğer durumlarda bir zorunluluk olmamakla beraber kredi kartı ve açılacak hesaplar için hiç bir ek ücret ödenmeyececeğin için KoçAilem avantajlarını daha kapsamlı şekilde kullanabilirsin.

Mevcut Yapı Kredi kartımı KoçAilem kartlarına dönüştürebilir miyim?
Hayır, yeni bir kart başvurusu yapman gerekir. KoçAilem TLcard kullanmayı düşünüyorsan ve Yapı Kredi Bankası’nda halihazırda bir hesabın varsa, KoçAilem TLcard’ını bu hesaba bağlayabilirsin.

Ailem de bu karttan alabilecek mi?
Hayır, KÖLMED üzerinden yapılan üyeliklerde KoçAilem Kart ve diğer tüm KoçAilem ayrıcalıkları sadece KoçAilem üyelerine özeldir.

Başvurumu yaptım, kartımı ne zaman alabilirim?
KÖLMED ve KoçAilem ekipleri başvurunu en kısa sürede değerlendirir. Sonrasında başvurunun banka onayından geçmesi ve kart basım süreci olacaktır. Banka ile ilgili süreçlerin takibi için Yapı Kredi Çağrı Merkezinden (444 0 444) destek alabilirsin.

KoçAilem için üyeliği için bir aidat ödemem gerekecek mi?
2022 yılı üyeliğini KÖLMED karşılayacak. Sonraki yıllar için ilgili sene başında bilgilendirme yapılacak.