HAKKIMIZDAKOÇ ÖZEL LİSESİ MEZUNLAR DERNEĞİ

Bir çatı altında büyümenin, bir çok ortak değeri paylaşmanın ve dayanışmanın çok değerli olduğuna ve ortak bir ruh yarattığına inanıyoruz. Ortaya çıkan Koç Özel Lisesi Ruhunun yaşatılabilmesi için, okulumuza bizi bağlayan ortak değerlerin saklanması, hatırlatılması ve ortak bir bilinç yaratılmasından geçtiğini biliyoruz. Koç Özel Liseliler Derneği olarak, tüm mezunlarımızın bir arada büyük bir aile gibi hissetmesi, paylaşması ve dayanışması için ortak bir paydada mezunlarımızı buluşturmak için çalışıyoruz.

Derneğimizin hedefi;

Mezunlarımızın okulda edindikleri camia ruhunun yaşatılması ve geliştirilmesidir.

Derneğimizin vizyonu;

Koç Özel Lisesi’nde yaratılan değerleri mezuniyet sonrasında da yaşatarak mezunlar arasında dayanışma ve iletişimi güçlendiren, her üyenin paydaşı olmaktan gurur duyacağı bir sivil toplum örgütü olarak nesiller boyu varlığını sürdürmektir.

Derneğimizin misyonu;

Mezunlarımızın sosyal, kültürel ve mesleki yaşantılarına değer katacak etkinlikler düzenleyerek camia içinde birlik, beraberlik ve dayanışma olgusunu güçlendirmek, mezunlarımızın bilgi ve deneyimlerini toplumumuzun gelişimine katkıda bulunacak şekilde yönlendirmek, eğitimde daima mükemmeliyeti hedefleyen, yurt içinde ve yurt dışında saygın ve tercih edilir bir kurum olan Koç Özel Lisesi’nin bu konumu korumasında ve daha da ileriye taşımasında mezunlarımızın tüm katkı ve desteklerini sağlamaktır.

Derneğimiz tüzel bir kişiliktir ve Koç Özel Lisesi Mezunlar Derneği Yönetim Kurulu, yasal olan dernek tüzüğü gereği Genel Kurul’da oylama sonucu seçimle göreve gelmiş 24 dernek üyesi mezundan oluşmaktadır. Yönetim Kurulu ayda bir defa Dernekler Kanununa uygun olarak toplanıp, dernekle ilgili gündemler doğrultusunda kararlar almaktadır.

Üye olmak isteyen mezunumuzun üyelik formunu doldurması ve portaldaki üyelik bilgilerini takip etmesi yeterlidir. Üye olmak için tıklayın.