HABERLER
Mediacat’in hazırladığı 2015’in En Yaratıcı 50 listesinde 2 mezunumuz var !
·         Alanında yaratıcı/inovatif,
·         Ulusal/uluslararası organizasyonlardan ödüllü,
·         Yeni kategori/tür/format geliştirmiş,
·         Girişim başlatmış, girişimiyle başarılı olmuş,
·         Önemli bir sorunu etkili biçimde çözmüş,
·         Yeni bir trend yaratmış olmak üzere altı temel nitelik sahip olma

gibi temel kriterlerin arandığı bu listede yer alan Gülfem Toygar ve Tolga Karaçelik’le biz de gurur duyuyoruz.
 
Gülfem Toygar '92
eBay Almanya Başkanı
2014’te yüzde 35 büyüyen e-ticaret pazarında aynı yıl Gittigidiyor CEO’luğuna getirilen Gülfem Toygar’ın şirkete yüzde 60’lık bir büyüme sağlaması, 2011 yılında şirketi satın alan eBay üst yönetiminin de dikkatini çekti.
Toygar, bu başarısının ödülü olarak 2015 yılının Haziran ayında eBay’in Almanya operasyonlarının başına getirildi.
 
Tolga Karaçelik '99
Yönetmen
52. Uluslararası Antalya Film Festivali’nde, kendisine En İyi Senaryo, En İyi Yönetmen, En İyi Film ödüllerini; Nadir Sarıbacak’a ise En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazandıran Sarmaşık filminin yönetmeni Tolga Karaçelik, ödülünü annesine, Can Dündar’a ve Erdem Gül’e armağan ediyordu.
Hukuk eğitiminin ardından hayallerinin peşine düşüp New York Film Academy’ye giren, ülkeye geri döndüğündeyse film yönetmenliğini reklam filmleri yöneterek finanse eden Karaçelik’in son uzun metrajı Sundance Film Festivali’ndeki dünya prömiyerinin ardından En İyi Film ödülüne layık görüldüğü İngiltere East End Film Festivali’nin yanı sıra İstanbul Film Festivali, Karlovy Vary Uluslararası Film Festivali ve Uluslararası Selanik Film Festivali’nde de jürilerin dikkatini çekmeyi başardı. Yalnızca Türkiye değil, dünya sinemasının da 2015’te başına gelen en güzel şeylerden biri olan Sarmaşık, şimdilerde 40. Toronto Uluslararası Film Festivali TIFF’te gösterime girmeye hazırlanıyor.