11 /01
Cuma
KONUM
  • Etkinlik Saati: 20:30
ETKİNLİKLER
Dali'nin Kadınları

"Marilyn Monroe, Virginia Woolf, Edith Piaf ve Frida Kahlo aynı anda sahnede. Hatice Aslan, Hande Soral, Devrim Nas, Gülin İyigün ve Açelya Devrim Yılhan’ın başrolde olduğu Dali’nin Kadınları her biri ayrı renk olan efsaneleri bir araya getiriyor. 

Çarpıcı ve değişik bir üslup ile sahneye aktarılacak olan ve absürt komedi olarak nitelendirilen, aynı zamanda müzikal, trajedi ve gerilim unsurlarının da olduğu oyunda izleyiciler, olağandışı bir yüzleşmeye tanık olacak. Koyu renkli bir şölen bu!

Bir yer, herhangi bir zaman, Edith Piaf, Frida Kahlo, Marilyn Monroe, Virginia Woolf, bir Kişi, biraz da Dali Salvador Dali, hepsi bir zihnin davetinde... Bazen diğerinin yerine geçiyor öteki, bazen kendi yerini bulamıyor, kimi zaman da dünyadan yardım istiyorlar. Bu sorgu hengamesinde herkes diğerine şüpheyle bakarken, en şaşırtıcı sorular bir çantadan çıkıyor, en beklenmedik yanıtlar masanın altında, geçmişten bir anda, odanın tam ortasında gözlerinin içine bakıyor. Bugün, geçmiş, gelecek, sanat, hayat, sorular... Merhaba komşu, akşam müsaitseniz babamlar sizi tacize gelecek? - Dudağınızın kenarında kırmızı bir şey var, en son öldürürken mi öptünüz? - Bir kadını seversem ne zaman kurşuna dizilirim?  Sorularımız, sorunlarımız, hatta travmalarımıza dair öyle bir gümbürtü kopuyor ki, tek bir ses duyulmuyor kimseden. Müzik, dans, kahkaha, gözyaşı ve hüznün sesi dışında elbette...Hep katilin kim olduğunu merak ettik, peki hangimiz yaşıyoruz ki?"

 

Yazan: Erdi Işık

Yönetmen: Ali Düşenkalkar

Müzik: Gürkan Çakıcı

Işık: Ali Düşenkalkar 

Dekor ve Kostüm: Dilek Kaplan

Oyuncular: Hatice Aslan - Devrim Nas - Hande Soral - Gülin İyigün - Açelya Devrim Yılhan

 

 

Tarihler:
11 Ocak 20:30 UNIQ Hall 
KÖLMED üyeleri için 70 TL
Mezun ve Misafirler için 88 TL'dir.

 

18 Ocak 21:00 Zorlu PSM
KÖLMED üyeleri için 70 TL
Mezun ve Misafirler için 88 TL'dir.
DİĞER ETKİNLİKLER